Podwójna igła – kolejne starcie

Wiem, że niecierpliwie czekacie na wyniki konkursu, toteż nie będę Was trzymać do regulaminowego 30 czerwca i podzielę się z Wami tą nowiną już dzisiaj 🙂

Wasze komentarze pod postem na temat podwójnych igieł, okazały się niezwykle inspirujące!

Pierwszą nagrodę…

…zdobywa osoba, która zostawiła komentarz pod pseudonimem „b j”. Szczególnie za sformułowanie najbardziej szalonej myśli jaka przyszłaby mi do głowy, czyli:

Taką podwójną igłę wykorzystałabym do ozdobienia ogona syreniego – miałaby piękne łuski-podwójną igłą byłyby bardzo efektowne, np. jedna nitka byłaby ciemniejsza a druga jaśniejsza przez co dałyby efekt głębi. a na patchworku pikowanie-rysowanie podwójną igłą glonów, robienie kółek kolorowych na rozgwieździeb j

Jak bardzo by się ten pomysł nie wydawał szalony (pierwsze co pomyślałam, to: „no na pewno”), to działa!
Na dowód tego, możecie sobie obejrzeć moje niezgrabne testy, ale na pewno przy odrobinie wyobraźni można tę opcję lepiej wykorzystać.

igła podwójna pikowanie z wolnej ręki

Mała uwaga – producent mojej maszyny na pewno pomyślał tak samo jak ja, ponieważ przy opuszczonych ząbkach transportera blokuje możliwość włączenia opcji podwójnej igły. Szyłam zatem przy tej opcji wyłączonej, najpierw próbując ręcznie, czy wszystko będzie w porządku, a później już normalnie, co widać na filmie.

Pierwsze wyróżnienie…

…zdobywa byMonfee za komentarz, w którym podlinkowała swoje wpisy, które dodatkowo zawierają dawkę jej cennej wiedzy. We wpisach dzieli się doświadczeniem, które nabyła podczas używania igieł podwójnych.

Drugie wyróżnienie…

…zdobywa natomiast MamaMi szyje za dodatkowy pomysł, czyli:

klasyczne stebnowanie wzdłuż szwu z rozłożeniem zapasu na bokiMamaMi szyje

szew jeans igła podwójna wierzch

szew jeans igła podwójna spód

Dziewczynom gratuluję i czekam na adresy do wysyłki na swojej poczcie, czyli kontakt@zorzet.pl. Firma Grofes.com wyśle do Was wkrótce nagrody 🙂

Wszystkim pozostałym bardzo dziękuję za pozostawione komentarze i podzielenie się pomysłami!!

Dodatkowo nagrałam dla Was krótki filmik, z chwili moich prób użycia igły wg nagrodzonych sposobów. Kiedyś już pokazywałam jak pikuję i dlaczego używam rękawiczek, więc kto nie widział, niech zajrzy koniecznie.

 

 

Categories: Bez kategorii
  • Aaaaaaa ale się cieszę 🙂 🙂 🙂 🙂 Już piszę maila 🙂
    Dziękuję!!!! :*